events >> Najkrajšie prázdniny

Autor: BODG/2014 a hostia
Datum: 01.10.2014

Najkrajšie prázdniny

First

Cieľom podujatia bolo podnietiť v deťoch chuť tvoriť ale tiež inšpirovať ľudí k organizovaniu podobných neformálnych občianskych aktivít, ktoré spestrujú život na sídliskách.
Spolu 15 cien udelili deťom na víkendovom podujatí Najkrajšie prázdniny. Zorganizovalo ho nitrianske neformálne BODG/2014. Deti do súťaže posielali výtvarné práce, maľovali a kreslili aj počas samotnej akcie. Spojená bola s tvorivými dielňami, počas ktorých sa im venovali členky združenia, nechýbala zábava a relax – skákanie na nafukovacom hrade, maľovanie na tvár a komunitná grilovačka.
„Akcie sa v pube Zvonica zúčastnili deti z Nitry, okolia ale aj z cudziny. Poslali nám alebo v deň podujatia priniesli skutočne krásne obrázky v rôznych technikách a s rozličnými motívmi. Ich spoločným menovateľom bola téma najkrajších prázdnin – ako si ich deti predstavujú, čo počas nich robia, čo všetko prežívajú alebo by chceli zažiť. Všetci súťažiaci prejavili veľkú dávku tvorivosti a hlavne fantázie, v ich obrázkoch bolo často aj to, čo dospelý človek „vidieť“ nemôže. Detská duša je veľmi zraniteľná, preto sme ocenili všetkých bez ohľadu na vek a úroveň prác,“ hovorí Henrieta Ďurovová zo združenia BODG/2014.
„Spomedzi udelených ocenení boli dve špeciálne – hlavnú cenu BODG/2014 a MY Nitrianskych novín si odniesla 7-ročná Paulína Bóriková z Nitry, medzinárodnú cenu získali súrodenci Leonardi z Talianska – 12-ročný Ricardo a jeho 6-ročná sestra Marta, ktorí boli v Nitre na návšteve. Deti sa veľmi tešili zo spoločenských hier, výtvarného materiálu a pomôcok, ktorý sme mohli zakúpiť aj vďaka finančnej podpore Nitrianskej komunitnej nadácie.“
Okrem cien deti potešili aj spomínané tvorivé dielne. Pod vedením neprofesionálnej výtvarníčky Jarmily Královej si deti vytvárali sololitové tabuľky s vtipnými nápismi, čo ich veľmi bavilo. Venovali sa im aj ďalšie členky združenia – Alena Rábeková, Mária Sabová, Zuzana Balážiová, Hana Miková a ďalšie.
Cieľom podujatia Najkrajšie prázdniny bolo podnietiť v deťoch tvorivosť, fantáziu, chuť niečo dokázať, urobiť vlastnými rukami. Zámerom bolo tiež inšpirovať ľudí k organizovaniu podobných neformálnych občianskych aktivít, ktoré spestrujú život na sídliskách.


Čítajte viac: http://nitra.sme.sk/c/7321964/najkrajsie-prazdniny-ceny-dostali-vsetky-deti.html#ixzz3EtVvzhwn

Čítajte viac: http://nitra.sme.sk/c/7321964/najkrajsie-prazdniny-ceny-dostali-vsetky-deti.html

Contact
phone:+421(0)918-700 835
IČO:42369215
address:Nitra