events >> Ženy v pokušení

Autor: BODG/2014 a hostia
Datum: 01.10.2014

Ženy v pokušení

First

Vydýchaný vzduch vo Zvonici sa takmer nedal dýchať. V natrieskanom chrenovskom pube sa minulú stredu podvečer zišli desiatky priaznivcov umenia. Prilákali ich nielen originálne diela neprofesionálnych výtvarníčok či výborné domáce pohostenie z ich vlastnej kuchyne, ale aj známe mená Juraj Hrčka, Juraj Loj a BijouTerrier.
Ženy mali na vernisáži výstavy jasnú prevahu, o to viac vynikli spomínaní mužskí zástupcovia umeleckej brandže. Juraj Hrčka predstavil svoje fotografie, jeho bývalý kolega, dnes hviezda Búrlivého vína Juraj Loj priniesol jeden zo svojich obrazov.
podzemí pubu svoju tvorbu predstavujú členky neformálneho nitrianskeho združenia BODG/2014. Je to už druhá výstava združenia s názvom Ženy v pokušení, celkovo však piata. Svieže dielka neprofesionálnych výtvarníčok z Nitry a okolia prezrádzajú nielen to povestné umelecké pokúšanie, o čom hovorí aj samotný názov výstavy, ale tiež poriadnu dávku talentu, fantázie, zmysel pre detail a chuť tvoriť niečo pekné, jedinečné, čo ide zo srdca. Za obrazmi, soškami či látkovými medvedíkmi stojí nápaditosť, zručnosť a umelecký fortieľ ich autoriek.
„Svoje práce tu vystavuje 23 žien zo združenia. Dovolím si tvrdiť, že každý, kto sa príde na výstavu pozrieť, zistí, že tu nie je ani jedno dielo, pri ktorom by si odborník trúfol povedať, že ho robil amatér,“ zhodnotila výstavu Henrieta Ďurovová, zakladajúca členka BODG/2014. „Je to naozaj veľmi profesionálne odvedená práca, baby si pripravili nové veci, sú tu zastúpené rôzne techniky a štýly, je to taká pestrá všehochuť.“


http://zivot.azet.sk/clanok/18112/hviezda-burliveho-vina-maluje-takto-stvarnil-juraj-loj-svojho-brata

Čítajte viac: http://nitra.sme.sk/c/7366865/zeny-v-pokuseni-hostili-dvoch-jurajov.html#ixzz3EtU2L39Q

Čítajte viac: http://nitra.sme.sk/c/7366865/zeny-v-pokuseni-hostili-dvoch-jurajov.html

Contact
phone:+421(0)918-700 835
IČO:42369215
address:Nitra